20-21.08.2005 - Jastarnia, Hel
nurkowanie na wrakach
 

 20.08.2005 - witamy sie z morzem 

 Pierwsze nurkowanie - ORP Groźny 

 Wieczorne spacery po Jastarni 

 21.08.2005 - nurkowanie z Helu 

 Odwiedzone wraki 
Rysunki - Andrzej Rutkowiak

ORP Groźny - Rys.A.Rutkowiak - www.dugazm.com

ŚCIGACZ OKRĘTÓW PODWODNYCH "Grożny" Zatopiony niedaleko Jastarni. Dobrze zachowany, łącznie z nadbudówkami stalowy wrak stoi na stępce na głębokości 18 m, a otwarte włazy umożliwiają zajrzenie do jego wnętrza. "Grożny" to najlepiej znany i najczęściej odwiedzany wrak Zatoki Gdańskiej.

ORP Delfin - Rys.A.Rutkowiak - www.dugazm.com

DREWNIANY TRAŁOWIEC "Delfin" służył do wydobywania min. Drewniany kadłub obecnie leżący w niewielkim przechyle na głębokości 20 m zapewniał bezpieczeństwo przy trałowaniu min magnetycznych. Statek został zatopiony w latach powojennych, dzięki czemu obecnie jest nieżle zachowany, łącznie z elementami nadbudówek.

 

KANONIERKA Kolejna pamiątka z ostatniej wojny, znajduje się na głębokości 32 m. Jednostka jest stosunkowo niewielkich rozmiarów. Na pokładzie można rozpoznać bomby głębinowe. Zlokalizowana niedaleko port w Helu.

ORP Wicher - Rys.A.Rutkowiak - www.dugazm.com

ORP "Wicher" zbudowany w 1930 roku we Francji i biorący udział w kampanii wrześniowej na Bałtyku. Zatopiony a następnie zniszczony w pobliżu falochronu portu wojennego w Helu. Obecnie szczątki wraku rozrzucone są na piaszczystym stoku na głębokościach 5 - 15 m.

powrót do spisu galerii -->