Częstochowskie 7 dni"Sprzątanie Świata także pod wodą"
Częstochowskie 7 dni - Sylwia Bielecka 21-26.09.2006


Sprzątanie Świata 2006


W Częstochowie podobnie jak w całej Polsce od 15 do 17 września trwała akcja "Sprzątania świata", w tym roku organizowana pod hasłem: "Świat sam sobie nie da rady segregujmy więc odpady". Oprócz młodych mieszkańców naszego miasta porządki robili także członkowie Centrum Nurkowego "Nautilus". Sprzątali nie tylko teren wokół częstochowskiego Pacyfiku, w którym na co dzień nurkują, ale także dno zbiornika. Akcję zorganizowali już po raz kolejny. Tym razem udało się wyciągnąć z wody kilka garnków, wiadro, tłumiki samochodowe, patelnie, mnóstwo butelek i foliowych zrywek. W sumie kilkanaście worków śmieci.

Nurkowie zawsze gdy tylko schodzą pod wodę starają się sprzątać. Ludzie jednak wciąż zanieczyszczają zbiornik. Dlaczego? - Bo pod wodą nie widać - mówią członkowie Nautilusa. - Czasem udaje nam się wyciągnąć naprawdę zadziwiające przedmioty, np. w Blachowni na dnie znaleźliśmy dwa rowery i znak przystanku autobusu wraz z numerem linii, notabene takiej, która od lat do Blachowni już nie jeździ.

Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

bs


zobacz też galerię zdjęć -->
powrót do spisu artykułów -->